Witamy na stronie parafii Ożarów
Życie parafialne w czasie epidemii

Ogłoszenie w związku z epidemią koronawirusa

Sakrament Pokuty

W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną zapraszamy do skorzystania

z sakramentu pokuty codziennie w godz.: 6.30 - 7.00 i 17.00 - 17.30.

Nie będzie organizowanej spowiedzi wielkanocnej w wyznaczonym dniu.

Wasi Duszpasterze

MATKO BOŻA WSPOMOŻYCIELKO PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN-MÓDL SIĘ ZA NAM

matko 26 20200315 11860647387 marca w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęła się peregrynacja ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, która uroczyście, w asyście Proboszcza księdza kan. Jana Ziętarskiego została wprowadzona do naszej świątyni. Ikonę na zamówienie Rycerzy Kolumba wykonał słynny ikonograf Fabrizio Diomedi, zaś Abp Jean - Clément Jeanbart, melchicki arcybiskup Aleppo, poświęcił kilkadziesiąt kopii ikon. W oparciu o Ten Obraz, Zakon Rycerzy Kolumba na całym świecie rozpoczął nowy program modlitewny w intencji Chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Jest to forma modlitewnego wsparcia dla Chrześcijan na całym świecie doświadczających różnorakich prześladowań i dyskryminacji. Nasza Parafialna Rada braci Zakonu Rycerzy Kolumba gorliwie włączyła się w ten modlitewny program poprzez codzienną modlitwę oraz zbiórki pieniężne przeznaczone na wsparcie dla prześladowanych Chrześcijan. Peregrynacja w naszej parafii trwała tydzień, ale jak zachęcał Ksiądz Proboszcz winniśmy zawsze wspierać indywidualną modlitwą wszystkich tych, którzy w swojej codzienności gotowi są do dawania świadectwa wiary.

BÓG DAJE NAM SIŁĘ ZACZYNANIA OD NOWA- ŚRODA POPIELCOWA

post 8 20200229 1418537298"Serce człowieka jest ociężałe i zatwardziałe.

Trzeba, by Bóg dał człowiekowi serce nowe.

Nawrócenie jest najpierw dziełem łaski Boga (...).

Bóg daje nam siłę zaczynania od nowa".

KKK 1432

Wysiłek duchowego przygotowania do Wielkiego Postu nasi parafianie rozpoczęli od udziału w "Jerychu Różańcowym", czyli całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z modlitwą różańcową. W Środę Popielcową podczas liturgii kapłani wypowiadając słowa: "Prochem jesteś i w proch się obrócisz" lub "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" symbolicznie posypali popiołem głowy wiernych zgromadzonych w naszym kościele. Popiół pochodzącym z palm poświęconych w Niedzielę Palmową poprzedniego roku jest symbolem pokuty. Wydarzenie to w Kościele katolickim rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czyli duchowego przygotowania się na zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Dobrowolne wyrzeczenia, jałmużna, post mają za zadanie wzmocnić wiarę i pokorę każdego wierzącego. W tym dniu podczas Mszy świętej wieczornej dzieci pierwszokomunijne otrzymały poświęcone książeczki.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>