Nabożeństwo Majowe w Stróży

"Szczęśliwy, kto się do Matki uciecze"

Celem swojej pracy duszpasterskiej w naszej parafii Kustosz naszego Sanktuarium ksiądz Proboszcz Jan Ziętarski uczynił m.in. rozmiłowanie nas w modlitwie różańcowej, byśmy mogli za pośrednictwem Maryi wyprosić łaski u Jej Syna, Jezusa Chrystusa. Realizuje go różnymi sposobami. Ożywieniu Wspólnoty Kół Żywego Różańca w naszej parafii posłużyło nabożeństwo majowe, które 25 maja 2017 roku w Stróży przy kapliczce zgromadziło Członkinie Wspólnoty i wszystkich, którzy pragną zawierzyć Matce Bożej swoje życie, własne sprawy, problemy, troski i radości. Główną treść nabożeństwa, któremu przewodniczył ksiądz Proboszcz Jan, stanowiła "Litania do Najświętszej Maryi Panny", modlitwa "Pod Twoją obronę" oraz przepiękne, z serca i żarliwie wyśpiewane pieśni o Matce Bożej.

Ksiądz Proboszcz ciepło podziękował zgromadzonym za udział we wspólnej modlitwie. A za pośrednictwem tego medium czyni to ponownie: "Wszystkim, za religijną atmosferę, poczucie wspólnoty, za radość, przygotowane przysmaki. Bóg zapłać!" Człowiek w swojej pobożności już dawno temu postanowił ofiarować Matce Boga - Maryi najpiękniejszy miesiąc w roku. Jej skuteczne pośrednictwo sprawia, że osobiste niedole codziennego życia trafiają przed Oblicze Jej Syna i Boga Ojca. Maryja z matczyną miłością pomaga wyjednać łaskę i miłosierdzie tym, którzy Jej zaufali. Nic tak nie buduje poczucia wspólnoty, jak podkreślił nasz ksiądz Proboszcz, jak radosne i serdeczne spotkanie przy grillu, dlatego też nasz modlitewny, pogodny, majowy wieczór zakończył się w altance, gdzie każdy poczęstował się grillowaną kiełbaską, mógł ze sobą porozmawiać i podzielić się swoją radością.