INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

szkolny 43 20180906 12421602763 września o godzinie 8.00 kustosz naszego sanktuarium Ks. Proboszcz Jan Ziętarski odprawił Mszę świętą inaugurującą nowy rok szkolny 2018/2019. We wspólnej modlitwie uczestniczyły władze samorządowe Ożarowa, dyrekcje szkół, nauczyciele, pracownicy oświaty, uczniowie i ich rodzice. Ks. Jan wyraził radość, że tegoroczna przygoda edukacyjna całej społeczności szkolnej rozpoczęła się w kościele spowiedzią świętą, udziałem we Mszy świętej, wspólną modlitwą. Zwracając się do zebranych powiedział: "Nauczycielom i Pracownikom oświaty składam najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości, cierpliwości i wiele twórczej energii. Życzę, aby wyzwania, jakie pojawią się w najbliższych miesiącach były dla każdego z Was źródłem radości. Niech świadomość, że przekazujecie wiedzę, kształtujecie charaktery młodych ludzi i system ich wartości oraz towarzyszycie każdego dnia swoim wychowankom, poza własną satysfakcją, przyniesie również uznanie i wdzięczność społeczeństwa. Tak po prostu, życzę Wam zdrowia i siły na każdy dzień, uśmiechu i wiele cierpliwości.

Uczniom życzę, aby Wasze spotkanie z nauką przyniosło najlepsze owoce. Życzę, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnych charakterów. Bądźcie w tym niestrudzeni. Pamiętajcie również o Panu Bogu, o udziale we Mszy świętej, modlitwie.

Wszystkim naszym Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzę aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić, wracać i wspominać.

Wszystkim Rodzicom i Opiekunom naszych uczniów, życzę cierpliwości i konsekwencji w ich wychowywaniu oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami i rozwojem Waszych dzieci".

 Całość zdjęć do obejrzenia w galerii