PRZY OGNISKU O POWOŁANIU

powolanie 38 20190217 1539417433"Pan kiedyś stanął nad brzegiem,

Szukał ludzi gotowych pójść za Nim;

By łowić serca

Słów Bożych prawdą".

16 lutego w sobotnie przedpołudnie w naszej parafii odbyło się dekanalne spotkanie powołaniowo-integracyjne z alumnami z Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Spotkanie rozpoczął proboszcz naszej parafii ks. kan. Jan Ziętarski, który serdecznie powitał przybyłych gości, zarówno tych z Sandomierza, jak i dzieci i młodzież z dekanatu. Powiedział, że parafia zawsze gościnnie wita wszystkich tych, którzy szukają drogi do Pana Boga. Współczesny świat ma do zaoferowania coraz więcej zdobyczy technologicznych, które, choć potrzebne, nie zastąpią drugiego człowieka, a coraz mniej miłości, przyjaźni, koleżeństwa. Dlatego też spotkania, które uczą wchodzenia w świat wartości, pomogą miło i radośnie spędzić czas w gronie rówieśniczym, a dodatkowo może komuś nakreślą życiową drogę, są potrzebne. Wszystkie tak ważne sprawy wyboru życiowej drogi, właściwego odczytania powołania, a także sprawy osobiste dnia codziennego zostały polecone Panu Bogu w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Potem na placu przykościelnym zapłonęło ognisko, przy którym wszyscy zebrani piekli kiełbaski i rozmawiali o niełatwych przecież, ale bardzo ważnych sprawach wyboru drogi życiowej.