CZEŚĆ MARYI, CZEŚĆ I CHWAŁA - NABOŻEŃSTWA MAJOWE W NASZEJ WSPÓLNOCI

majowka 51 20190529 1082144915Każdego roku, w maju, wierni gromadzą się wieczorami w kościołach, przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach, aby poprzez nabożeństwa zwane potocznie "majówkami" oddać cześć Matce Bożej. Tradycją stało się, aby Księża pracujący w naszej parafii przynajmniej raz towarzyszyli swoim parafianom z każdej miejscowości, w majówkowej modlitwie przy kapliczce. Tak było i w tym roku. Księża modlili się przy kapliczkach w: Bronisławowie, Czachowie, Dąbrówce, Julianowie, Karsach, Stróży, Śródborzu, Wojciechówce, Zawadzie oraz w Domu Pomocy Społecznej w Sobowie. Wspólnie z parafianami śpiewali Litanię Loretańską oraz pieśni maryjne. Ks. kan. Jan Ziętarski, uczestnicząc w majowych modlitewnych spotkaniach, wyraził za nie szczególną wdzięczność. Podkreślił, że kiedy człowiek potrzebuje pomocnej dłoni, z pomocą przychodzi Matka Boska. W prostocie majowych nabożeństw można znaleźć odpowiedź na bardzo wiele wątpliwości, można odnaleźć i odbudować korzenie swojej wiary. Nabożeństwo majowe to spotkanie z Matką Boga, to możliwość zawierzenia Jej całej swojej życiowej codzienności, trosk i problemów.