OAZOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ

oaza 261 20190826 1034943659

24 sierpnia 2019 roku, u schyłku wakacji, w naszej parafii odbył się Oazowy Dzień Wspólnoty Diecezji Sandomierskiej. Dni Wspólnoty to idea sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Jest to ruch, który skupia zarówno dzieci jak i młodzież, która zawsze pragnie być blisko Boga. Zarówno w czasie wakacyjnego wypoczynku, jak również w czasie dni nauki i pracy. Wszyscy uczestnicy wakacyjnych oaz spotykają się, żeby zbudować wspólnotę. I właśnie nasza parafia wraz z księdzem Proboszczem Janem Ziętarskim gościła oazowiczów biorących udział w owym przepełnionym radością i religijną atmosferą wydarzeniu. Przed Mszą Świętą, która była centralnym punktem spotkania, oazowicze wysłuchali świadectw przedstawicieli poszczególnych oaz, którzy opowiedzieli o tym, w jaki sposób Chrystus jest obecny w ich życiu. Mszy Świętej przewodniczył Pasterz diecezji ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz, wraz z Proboszczem naszej parafii i kapłanami zaangażowanymi w działalność ruchu oazowego. Po Mszy Świętej odbył się Marsz Ewangelizacyjny ulicami Ożarowa. Oazowicze odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie uczestniczyli w agapie. Oazowy Dzień Wspólnoty Diecezji Sandomierskiej zorganizowany w naszej parafii zakończył Wieczór Uwielbienia.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii