UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY

wszystkich swietych 12 20191106 1360261852"Słowo Boże pomaga nam spojrzeć z nadzieją na trudną rzeczywistość ludzkiego przemijania, cierpienia i śmierci. Pytania z tym związane należą do najważniejszych, bo dotykają sensu naszego istnienia"

kard. Stanisław Dziwisz

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy świętej o godzinie 12.00 nasza wspólnota parafialna uczestniczyła w procesji po cmentarzu modląc się za zmarłych i oddając w ten sposób cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Poprzez uroczyste obchodzenie tego dnia Kościół wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina również prawdę o wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają żyjących opieką. 2 listopada w dzień wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych na naszym cmentarzu o godzinie 12.00 została odprawiona Msza święta w intencji zmarłych parafian. I chociaż dni te kojarzą się wielu ze zniczami, wiązankami kwiatów, należy pamiętać, że tym, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności najbardziej potrzebna jest modlitwa.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii