ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE 2019

swiatelko 8 20191217 1637918351W piątkowy deszczowy poranek, ale z gorącymi sercami i uśmiechami na twarzach, 23 osobowa grupa harcerzy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki z Ożarowa pod opieką druhen M. Dzikowskiej, R. Kołtunowicz-Kaczor i E. Kani wyruszyła do Zakopanego. Celem wyprawy było przywiezienie Betlejemskiego Światła Pokoju.

15 grudnia 2019r. zgodnie z tradycją polscy harcerze odebrali BŚP od skautów słowackich po uroczystej mszy na Krzeptówkach. Do Ożarowa dotarło już w godzinach popołudniowych i zostało przekazane do kościoła parafialnego.

Betlejemskie Światło Pokoju ma łączyć ludzi - każdego roku idei tej przyświeca inne hasło. Tegoroczne przesłanie to: "Światło, które daje moc...". Niech ten przywieziony płomyk światła daje moc, daje nadzieje, miłość, pokój i dobro, a dzielony z innymi sprawi, że życie stanie się piękniejsze.

Za wsparcie dziękujemy ks. Proboszczowi Janowi Ziętarskiemu.

DRUHNY Z DRUŻYNY HARCERSKIEJ IM. SZARYCH SZEREGÓW

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii