OBCHODY ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W NASZEJ PARAFII 2019

swieta 41 20191229 1217583191"Podnieś rękę, Boże Dziecię,

Błogosław Ojczyznę miłą!

W dobrych radach, w dobrym bycie

Wspieraj jej siłę swą siłą.

Dom nasz i majętność całą,

I wszystkie wioski z miastami"...

Uroczystość Narodzenia Pańskiego w tradycji chrześcijańskiej to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Poprzedzone jest okresem oczekiwania zwanego adwentem. W naszej wspólnocie parafialnej obchody Bożego Narodzenia miały niezwykle religijny i podniosły charakter. Przy żłóbku, na Mszach świętych zgromadziły licznie przybyłych parafian i gości. 26 grudnia obchodziliśmy święto św. Szczepana, Diakona i Męczennika. Męczeństwo św. Szczepana przyczyniło się do nawrócenia świętego Pawła i do rozwoju pierwotnego Kościoła. Tego dnia modliliśmy się za chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Tego dnia również w kościele został poświęcony owies przyniesiony przez wiernych. Owies ma symbolizować troskę gospodarzy o dobre plony.

Ks. kan. Jan Ziętarski raz jeszcze życząc parafianom i gościom Bożego Błogosławieństwa w Nowym Roku, dziękuje wszystkim za głęboko religijne i godne przeżywanie Tajemnicy Bożego Narodzenia.

Całość zdjęc do obejrzenia w galerii