NASZA PAMIĘĆ O ZMARŁYCH 2021

"Przechodzenie poprzez śmierć ku życiu jest tajemnicą ...

pamiec 22 20211107 1213697771Ty Boże! Ty jeden możesz ciała nasze odebrać ziemi z powrotem!"

Jan Paweł II, papież

Liturgia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w naszej parafii miała podniosły, modlitewny i przepełniony radością charakter, bowiem w tych dniach cała wspólnota parafialna wraz ze swymi Kapłanami wspominała wszystkich, którzy zakończyli swoje ziemskie życie i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywając z Bogiem w niebie.

1 listopada po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbyła się procesja żałobna połączona z modlitwami za zmarłych. 2 listopada o godz. 12.00 na cmentarzu została odprawiona Msza Święta, zaś o godz.17.30 we Mszy Świętej wzięły udział rodziny zmarłych, którzy odeszli w minionym roku i są pochowani na naszym cmentarzu. W oba świąteczne dni Rada Rycerzy Kolumba kwestowała na naszym cmentarzu, by odnowić nagrobek Ks. Tomasza Chachulskiego, byłego proboszcza parafii, którego doczesne szczątki spoczywają na naszym cmentarzu. Pierwsza kwesta przeprowadzona na ten cel przez Radę Rycerzy Kolumba odbyła się w 2019 roku, a jej pomysłodawcą był proboszcz naszej parafii Ks. kan. Jan Ziętarski, kapelan wspólnoty Rycerzy Kolumba działającej w parafii. Ks. Chachulski, jak podają źródła, był dobrym i życzliwym człowiekiem, kapłanem oddanym sprawom swoich parafian i trosce o Dom Boży. Pracował również w Koprzywnicy, gdzie poza posługą duszpasterską działał dla mieszkańców, m.in. dzięki jego staraniom w pobliżu szkoły podstawowej został zasadzony las, który do dziś cieszy Koprzywniczan. W 1926 roku wdzięczni parafianie ufundowali monument upamiętniający swojego Kapłana.

Ks. kan. Jan Ziętarski z uznaniem i wdzięcznością przyjął zaangażowanie Rady Rycerzy Kolumba mając nadzieję, że na mogile ks. Chachulskiego wreszcie znajdzie się odnowiony nagrobek. Z serca podziękował wszystkim, którzy wrzucili grosz do puszki.