Boże Ciało 2022

boze 63 20220621 1432248568"Jak co roku kraj nasz cały.

Znów odwiedza Święty Bóg.

Idzie w małej Hostii Białej

Przemierzając wiele dróg"...

Boże Ciało to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu, której głównym punktem jest procesja eucharystyczna ulicami miast i miasteczek. Święto to należy do najbardziej uroczyście obchodzonych. Bezpośredni przyczyną ustanowienia święta Bożego Ciała były objawienia Julianny Cornillon z Francji z 1209 r. Jako pierwszy obchody święta Bożego Ciała w Polsce wprowadził w diecezji krakowskiej w 1320 r. bp Nanker. Na termin obchodów Bożego Ciała wyznaczono czwartek w oktawie Trójcy Przenajświętszej.

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała zgromadziła rzesze parafian, którzy wędrując ulicami naszego miasteczka w procesji z Najświętszym Sakramentem dali świadectwo swojej wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddali mu cześć i dziękowali za łaski płynące przez ten sakrament. Wspólna modlitwa to również przebłaganie i zadośćuczynienie za zniewagi wyrządzone przez słabość i oziębłość ludzką oraz bluźnierstwa niewiernych. Parafianie biorąc udział w procesji wyrazili również swoją przynależności do Kościoła.