PARAFIALNE DZIĘKCZYNIENIE ZA TEGOROCZNE PLONY

dozynki 1 20220824 1686667540"Plon niesiemy niesiemy plon

W gospodarza dom

Żeby dobrze plonowało

Po sto korcy z kopy dało"

21 sierpnia na Mszy świętej o godzinie 12.oo nasza wspólnota parafialna dziękowała Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Było to święto nie tylko rolników, ale także wszystkich tych, którzy korzystają z płodów rolnych. Jednym z elementów uroczystości był przepiękny dożynkowy wieniec, który symbolizował rolniczy trud.

W uroczystości, poza licznie zgromadzonymi parafianami, wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych.

Na zakończenie liturgii Ksiądz Proboszcz Jan Ziętarski podziękował Bogu za wszystkie dary ziemi i zebrane plony, a szczególnie za chleb codzienny. Słowa wdzięczności skierował również do rolników za ich codzienny trud.

 Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.