INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

poczatek 1 20220902 2032663022"(...) Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe. Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. (...)"

św. Jan Paweł II

Nowy rok szkolny stawia przed nauczycielami, rodzicami i uczniami nowe wyzwania. Warto go rozpocząć z Panem Bogiem, aby poprzez modlitwę odnaleźć siły, aby sprostać wszystkim szkolnym obowiązkom i wyzwaniom. 1 września, w dzień inauguracji, na Mszy świętej sprawowanej w naszej wspólnocie parafialnej o godzinie 8.00 przez Księdza Proboszcza Jana Ziętarskiego w towarzystwie pocztów sztandarowych, władz samorządowych, dyrekcji szkół, grona pedagogicznego, uczniów i rodziców wspólnie modliliśmy się o Boże światło i dary Ducha Świętego dla wszystkich uczniów, nauczycieli i wszystkich partnerów szkół.

Ksiądz Proboszcz życzył wszystkim biorącym udział we wspólnej modlitwie Bożego błogosławieństwa, siły i wytrwałości na każdy szkolny dzień. Podziękował za dobrą, opartą na życzliwości i trosce o sprawy wychowania, współpracę z władzami samorządowymi, dyrekcjami szkół, gronem pedagogicznym oraz rodzicami.

 Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.