ODPUST MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ KRÓLOWEJ RODZIN 2022

"Różaniec - skarb, który trzeba odkryć"

odpust 1 20221012 2024978726Św. Jan Paweł II

7 października nasza wspólnota parafialna uroczyście obchodziła odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin. Sumę odpustową odprawił i homilię wygłosił ks. Adam Pikula. Odpust zgromadził w świątyni siostry z Róż Różańcowych oraz licznie przybyłych parafian, których gorliwe uczestniczenie w modlitwie i zaangażowanie sprawiły, że uroczystość miała podniosły charakter.

Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej obchodzone jest na pamiątkę zwycięstwa wojsk chrześcijańskich nad islamem, który zagrażał całej Europie. Szala zwycięstwa chyliła się na stronę wroga. Przed decydującą bitwą morską na wszystkich statkach odmawiano różaniec, zaś w Rzymie bractwo różańcowe uczestniczyło w procesji. Mimo przeważającej siły wroga chrześcijanie odnieśli spektakularne zwycięstwo. Na ścianach kaplicy wzniesionej ku czci Matki Bożej Wenecjanie wyryli napis: "Nie odwaga, nie broń, nie dowódcy, ale Maryja Różańcowa dała nam zwycięstwo". To zwycięstwo jest wskazówką dla każdego człowieka, że poprzez różaniec może wyprosić wszelkie łaski.