INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/24

rozpoczecie 10 20230906 1105865534Nowy Rok Szkolny 2023/24 w naszej wspólnocie parafialnej został zainaugurowany Mszą świętą odprawioną 4 września o godzinie 8. 00. We wspólnej modlitwie wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice, dyrekcje szkół, władze samorządowe Ożarowa. Ksiądz Proboszcz Jan Ziętarski, na zakończenie Eucharystii złożył zebranym w kościele następujące życzenia:

"Święty Jan Paweł II, papież Polak, zwracając się do młodych, powiedział: "Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych".

Dziś, u progu Nowego Roku szkolnego 2023/2024 parafrazując je, zwracam się przede wszystkim do uczniów, do dzieci i młodzieży, aby każda i każdy z Was, na swój sposób, adekwatnie do wieku i dojrzałości znalazł w sobie siłę i wytrwałość w wypełnianiu obowiązków i powinności. Byście potrafili bronić prawdy i wartości, które przekazują Wam rodzice, nauczyciele i katecheci.

Pedagogom i wychowawcom, a także dyrekcjom szkół i władzom samorządowym życzę, aby każdy na swój sposób jak najlepiej wypełniał zadania i powinności wobec dzieci i uczniów, którzy powierzeni są Waszej trosce. Otoczcie ich swoją opieką i troską, przekazujcie wiedzę, ale również prawdy i wartości, dzięki którym nigdy nie utracą swojej tożsamości i znajdą siłę by ich bronić, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wszystkim życzę dobrego roku. Nich Wam Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże!"

 Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.