PAŹDZIERNIKOWY HOŁD DLA MARYI

odpust 2 20231010 1057347549"Ty w Fatimie wskazałaś różaniec,

dla grzeszników to obrony szaniec.

Do Ciebie się cały świat ucieka,

Przez różaniec Twej pomocy czeka,

Różańcowa Dziewico Maryjo".

7 października nasza wspólnota parafialna bardzo uroczyście obchodziła odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Przygotowania duchowe do przeżywania tego ważnego w życiu duchowym naszej parafii wydarzenia rozpoczęły się kilka dni wcześniej, kiedy to Róże Różańcowe z naszej parafii kolejno gromadziły się w świątyni i razem modliły się na różańcu wypraszając przez wstawiennictwo Matki Bożej potrzebne łaski dla swoich rodzin, siebie, chorych, cierpiących i całej wspólnoty. W wigilię uroczystości wierni wraz ze swoimi kapłanami w procesji udali się na cmentarz parafialny, gdzie dobremu Bogu powierzali dusze bliskich zmarłych. W dzień uroczystości Mszę świętą odprawił i homilię wygłosił ks. dr hab. Tomasz Moskal - profesor KUL - u.

Uroczystość odpustowa została połączona z inauguracją obchodów 110.rocznicy wręczenia nominacji dla żołnierzy I Pułku Piechoty Legionów przez marszałka Józefa Piłsudskiego w Jakubowicach.

Dopełnieniem przeżywania odpustu był udział we Mszy wieczornej, kiedy to uczniowie klas trzecich przygotowujący się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymali różaniec, drogowskaz i pomoc w kroczeniu po ścieżkach codzienności w towarzystwie z Maryją.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.