Nie powstrzymał nas ani deszcz ani grzmot!!!

W sobotę 24 września 2016 roku odbył się XVII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowym "Krzyż Chrystusa znakiem Bożego Miłosierdzia". Pod opieką Anny Wilczak, Mileny Budkowskiej oraz Justyny Jurys wzięli w nim udział członkowie Szkolnego Klubu PTTK;Włóczykije; oraz Drużyny Harcerskiej im.  Szarych Szeregów działających w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki w Ożarowie.

Nasz rajd rozpoczęliśmy od Grzegorzowic. Obejrzeliśmy romańską rotundę i wnętrzekościoła pw. św. Jana Chrzciciela - jednego z najstarszych w naszym województwie. Spotkaliśmy tam również proboszcza tej parafii, księdza Franciszka Sałęgę, który swoją posługę duszpasterską niósł kiedyś w parafii ożarowskiej.

W dalszą drogę wyruszyliśmy trasą Nr 7 " Modrzewiową". Pogoda nam nie sprzyjała - byłozimno i pochmurno, jednak zapał rozgrzewał nasze serca i nic nie było nam straszne. Weszliśmy na szczyt Góry Chełmowej. Tam zrobiliśmy sobie przerwę przy obelisku poświęconym pamięci profesora Mariana Raciborskiego, który jako pierwszy opisał modrzew polski porastający razem z bukami miejscowe stoki. Następnie przez Starą Słupię udaliśmy się do Nowej Słupi, skąd; wdrapaliśmy się; Trasą Królewską na szczyt Świętego Krzyża.

Przy klasztorze zgromadziło ponad 5 tysięcy pielgrzymów, którzy dotarli na miejsce 15 trasami. Wszyscy wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej, którą odbyła się w promieniach słońca na błoniach Świętego Krzyża.

Po mszy udaliśmy się "Trasą Królewską" na dół do Nowej Słupi. Autokar zabrał nas w powrotna drogę. Wracaliśmy pełni wrażeń duchowych i estetycznych. Za rok kolejny XVIII Rajd Pielgrzymkowy. Jesteśmy pewni, że weźmiemy w nim udział!

Milena Budkowska

 

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.